Yazı kategorisi: Genel

Hayat bayram olsa http://www.anadolugazete.com.tr/hayat-bayram-olsa-634yy.htm http://www.ilgazetesi.com.tr/hayat-bayram-olsa-146yy.htm

 

tttttt

Hayatın en güzel anlarını saysak. Bunlardan birisi de mutlaka bayramlardır. Bayramlar insanların sevinç dolu anlarıdır. Başından sonuna kadar bir mutluluk rüzgarıdır.

Biz Müslümanların bayramlarından birisi de Ramazan bayramıdır.  Yaklaşık otuz gün tutulan orucun ardından yüce Allah’ımız tarafından insanoğluna/kızına bir mükafat olarak verilmiştir.

İnanan insanların Ramazan ayı içerisinde yaptıkları ibadetler; insanın ruhunda ve bedeninde bir arınmadır. Sağlık durumu müsait olmayanlar içinse oruç tutamadıkları günler için fakir insanlara verdikleri oruç fidyeleri. Oruç tutma sevabını kazandırır.

Bayramlar insanları birleştiren, küsleri barıştıran. Ve hayatın bütün olumsuzluklarına dur diyen; bir kaç günden ibarettir. Ancak o huzuru ve barışı devam ettirmek elbet bizim elimizde.

Hayat denen yolculuk, önümüze bir çok senaryoyu koyar. Bazı anları sevinçli bazı anları hüzünlüdür. Hayat işte!

Hayat her zaman bayram olsa keşke. Herkes dost herkes arkadaş olsa. Kardeşlik dostluk sevgi tohumlarını eksek. Mutluluk fışkırsa, gönül tarlalarımızdan. Gelincikler, güller papatyalar açsa. Çiçeklerin mis kokularını içimize çeksek. Huzur bulsak, dünyamızda her zaman barış güvercinleri uçsa. Birbirimize sevgi ve saygı bağı ile bağlansak. Dünyaya barış gelse, savaşlar olamasa. Çocuklar ağlamasa; dünyada aç açıkta kimse kalamasa. Mutlu olsak hepimiz.

Mutluluk olsun yarınlarımız mutluluk

Huzur dolsun içimize

Yüzümüz gülsün

Çocuklar, anneler ağlamasın

İnsanlar savaşmasın

Tek savaşımız yoksulluk

Kötülüklerle mücadele olsun

El ele tutuşalım

Birlik olup, mutlu günlere

El ele ulaşalım.

Bir ağabeyimden duymuştum. Sözün kaynağı kimdir bilmiyorum ama ” Ben sallama çayı sevmem demleme çayı severim” demişti. Çünkü sallama çay bireyseldir. İnsanları yalnızlaştırır. Demleme çay toplumsaldır. İnsanları birleştirir demişti.

O halde hadi çayımız demleyelim. Oturup birlik olalım. Sonra kalkıp çalışmaya devam. Çünkü güçlü bir Türkiye için çok çalışmamız lazım çok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar

Yazar:

Uğur böceğinin resmi sitesidir. Köşe yazısı gönderdiğim gazetelerin web adresleri http://www.anadolugazete.com.tr/yazarlar.htm http://ilgazetesi.com.tr/author/ugurbocegi http://www.kirsehirarenagazetesi.com/author/ugurlu Çağlayan gazetesi Boğazlıyan - YozGaT

Hayat bayram olsa http://www.anadolugazete.com.tr/hayat-bayram-olsa-634yy.htm http://www.ilgazetesi.com.tr/hayat-bayram-olsa-146yy.htm” için 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s